Nasze motto: Zakochaj się w uszach po uszy !

Adopcja

W Azylu czekają króliki, które wiele przeszły. Zostały porzucone na ulicy, w parku, na klatce schodowej, oddane z różnych powodów – najczęstsze to alergia, pojawienie się dziecka, brak czasu, wyjazd. Niektóre z nich zostały odebrane podczas interwencji w pseudohodowlach, gdzie warunki w jakich mieszkały były dalekie od poprawnych. Wiele z nich wymagało natychmiastowej opieki weterynarza. 
 
Zanim królik trafi do adopcji lub domu tymczasowego poddany jest leczeniu (o ile oczywiście to konieczne) oraz niezbędnym zabiegom pielęgnacyjnym. Prawie wszystkie króliki przechodzą zabiegi kastracji lub sterylizacji – wyjątkiem są zwierzęta zbyt młode lub cierpiące na choroby uniemożliwiające podanie im narkozy. Naszych podopiecznych pilnie obserwujemy, aby móc określić ich charakter. 

Nowym opiekunom doradzamy jak się opiekować pupilem. Po adopcji oferujemy pomoc w zakresie opieki weterynaryjnej – jeśli królik poważnie zachoruje jesteśmy w stanie umówić wizytę lub konsultację u specjalisty.
 
Justyna i adoptowany Cherubin
 
PRZEBIEG ADOPCJI

Aby zaadoptować królika z Azylu w Toruniu, skontaktuj się z nami: fundacja@azyl.torun.pl lub z posrednikiem adopcyjnym konretnego królika (imię i nazwisko pośrednika oraz adres mailowy do niego znajdziesz w ogłoszeniu adopcyjnym).
 
  • Jeśli jesteś z Torunia lub okolic zapraszamy na spotkanie w Azylu - Ty poznasz naszych podpiecznych, a my będziemy miały okazję poznać Ciebie. Na spotkanie należy wcześniej umówić się mailowo: fundacja@azyl.torun.pl. Jeśli nie będzie przeciwskazań ani wątpliwości, podpiszemy umowę adopcyjną.
  • Jeśli nie jesteś z Torunia lub nie możesz przyjechać do Azylu, a chciałbyś adoptować któregoś z naszych podopiecznych, prosimy o wypełnienie formularza adopcyjnego i przesłanie go na maila pośrednika adopcyjnego podanego w ogłoszeniu adopcyjnym interesującego Cię królika. Prawdopodobnie następnym krokiem będzie spotkanie adopcyjne u Ciebie w mieszkaniu lub w innym wyznaczonym przez pośrednika miejscu. Jeśli pośrednik adopcyjny nie będzie miał wątpliwości - zostanie podpisana umowa adopcyjna i królik trafi do Ciebie. Zwykle mamy możliwość zorganizowania transportu do większości dużych miast w Polsce, ale być może będziesz musiał/musiała poczekać jakiś czas, aż taki transport się znajdzie.

Po dokonanej adopcji, spodziewaj się za jakiś czas maila z pytaniem o samopoczucie i zdrowie adoptowanego królika.

Jeśli mamy podejrzenia, że z adoptowanym królikiem dzieje się coś niedobrego (opiekun się nie odzywa, otrzymamy sygnały, że królik ciężko choruje, nie otrzymuje własciwej opieki weterynaryjnej lub jest źle traktowany), możemy odwiedzić opiekuna w jego domu, aby sprawdzić stan królika. Takie sytuacje na szczęście nie zdarzają się często.
 
Wyjatkowy
Nasi partnerzy:
Konto Bankowe

Fundacja Azyl dla Królików
ul. Agrestowa 22, 87-100 Toruń

Przelewy krajowe:
PKO Bank Polski SA 72 1440 1387 0000 0000 1533 1348
(z dopiskiem w tytule przelewu: Darowizna dla Azylu dla Królików)

Przelewy z banków zagranicznych:
SWIFT: BPKOPLPW
IBAN: PL72 1440 1387 0000 0000 1533 1348

Adres Azylu

Fundacja "Azyl dla Królików"
ul. Agrestowa 22
87-100 Toruń
KRS: 0000447933
NIP: 8792669609

fundacja@azyl.torun.pl

Facebook