Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Azyl Dla Królików

Nasza działalność na rzecz potrzebujących zwierząt rozpoczęła się w 2007 r. Wówczas byłyśmy aktywnie działającymi wolontariuszkami ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pomocy Królikom.

Początkowo zajmowałyśmy się jedynie umieszczaniem w internecie ogłoszeń adopcyjnych królików, oddawanych przez opiekunów. Jednak z czasem okazało się, że skala bezdomności królików i problem ich niehumanitarnego traktowania jest dużo większy.

Oprócz adopcji, zaczęłyśmy zajmować się interwencjami - w sklepach zoologicznych, pseudohodowlach, miejscach takich jak mini-zoo oraz edukacją, która jest podstawą naszej działalności.

W naszym społeczeństwie króliki wciaż są traktowane jak zwierzęta drugiej kategorii. Naszym zadaniem jest uświadamianie ludziom, jak dużym problemem jest bezdomność królików w Polsce. Staramy się także wpływać na zmianię stereotypów dotyczących królików jako zwierząt domowych.

Obszar naszego działania nigdy nie ograniczał się jedynie do województwa kujawsko-pomorskiego, króliki trafiały i trafiają do nas z całej Polski - z Poznania, Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Krakowa, Katowic, Olsztyna itd.

Łącznie, do października 2019 r. objęłyśmy swoją opieką ponad 1500 królików.


Z biegiem czasu, gdy zaczynało brakować miejsc w domach tymczasowych, które przyjmowały króliki np. z interwencji, postanowiłysmy stworzyć pierwszy w Polsce, prawdziwy Azyl dla wszystkich porzuconych, niechcianych uszatych przyjaciół.

Dzięki olbrzymiej pomocy toruńskiego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt, które udostępniło nam niewielkie pomieszczenie, po przeprowadzeniu generalnego remontu udało się stworzyć to na co czekałyśmy od lat.

Azyl przed remontem:
 


Azyl po remoncie:
Ukoronowaniem naszej wieloletniej dzialalności było powstanie Fundacji "Azyl Dla Królików", która została zarejestrowana w styczniu 2013 r. pod numerem KRS 0000447933.

W 2019 roku nadszedł czas na podjęcie kolejnej bardzo ważnej i rozwojowej decyzji. Postanowiliśmy kupić dom. Dom Królika :) Udało się. Chociaż zbiórka na jego spłatę wciąż trwa - DOM KRÓLIKA

 
 
 

Azyl zwany teraz Domem Królika jest miejscem, w którym króliki przebywają tymczasowo. Po leczeniu i zabiegach sterylizacji/kastracji trafiają do domów tymczasowych lub od razu do adopcji. Wyjątkiem są króliki bardzo ciężko chore, które wymagają szczególnej i stałej opieki doświadczonych opiekunów i naszego weterynarza. Dopóki ich stan zdrowia nie będzie na tyle stabilny aby mogły opuścić Azyl, pozostają pod naszą bezpośrednią opieką.

Azyl odkąd stał się Domem Królika, stał się też miejscem jeszcze bardziej otwartym dla ludzi, do którego każdy może przyjechać, zajrzeć, odwiedzić nas i naszych podopiecznych, pobyć z nimi na wybiegu albo pomóc nam w codziennych czynnościach. Zachęcamy i zapraszamy do odwiedzin, najlepiej zapowiedzieć swoją wizytę 1-2 dni wcześniej, wysyłając sms na numer 600825554.Fundacja "Azyl dla Królików" powstała oraz funkcjonuje wyłącznie dzięki środkom przekazywanym na ten cel przez prywatnych darczyńców. O tym jak można nas wesprzeć piszemy tutaj.

Najważniejsze cele Fundacji to:
  • udzielanie natychmiastowej pomocy potrzebującym królikom,
  • zapewnienie opieki weterynaryjnej,
  • szerzenie profilaktyki w zakresie sterylizacji/kastracji zwierząt,
  • prowadzenie adopcji rzeczywistych i wirtualnych,
  • interwencje,
  • znajdowanie domów tymczasowych,
  • stworzenie podopiecznym optymalnych warunków bytowych,
  • pozyskiwanie środków finansowych na utrzymanie i leczenie królików będących pod opieką Fundacji,
  • prowadzenie szeroko rozumianej edukacji humanitarno-prawnej.

Na co dzień towarzyszy nam motto: "Zakochaj się w uszach po uszy!", a Azyl dla królików jest także naszym Azylem. 
Nasi partnerzy:
Konto Bankowe

Fundacja Azyl dla Królików
ul. Agrestowa 22, 87-100 Toruń

Przelewy krajowe:
PKO Bank Polski SA 72 1440 1387 0000 0000 1533 1348
(z dopiskiem w tytule przelewu: Darowizna dla Azylu dla Królików)

Przelewy z banków zagranicznych:
SWIFT: BPKOPLPW
IBAN: PL72 1440 1387 0000 0000 1533 1348

Adres Azylu

Fundacja "Azyl dla Królików"
ul. Agrestowa 22
87-100 Toruń
KRS: 0000447933
NIP: 8792669609

fundacja@azyl.torun.pl

Facebook

Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich

Z wielką radością informujemym że nasz wniosek o dotację w ramach Priorytetu 5. Wsparcie doraźne w Programie Rozwoju Organizacji Obywatelskich został pozytywnie oceniony przez Narodowy Instytut Wolności. Dzięki dotacji mogliśmy udzielić wsparcia większej ilości sponiewieranych i porzuconych przez ludzi królików.