Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Interwencje

Interwencje są jednym z podstawowych działań podejmowanych przez Fundację "Azyl Dla Królików".

Pierwsze interwencje przeprowadzone przez obecnych wolontariuszy Fundacji miały miejsce już w 2007 r.

Do interwencji zakończonych sukcesem niewątpliwie należy zaliczyć te przeprowadzone w dużych galeriach handlowych, z których udało się zabrać chore zwierzęta, i których efektem była zmiana postępowania kierownictwa sklepu wobec przebywających tam zwierząt.

W 2009 r. interwencją na wysoką skalę była interwencja w Inowrocławiu, z której udało się zabrać kilkanaście królików, przeznaczonych na karmę dla węży. To była pierwsza interwencja z udziałem policji. Króliki i szczurki, które udało się odebrać szybko znalazły swoje nowe, prawdziwe domy.

Rok 2010 rozpoczął się od kilku drobnych interwencji w sklepach zoologicznych, a zakończył największą interwencją w jednym z bydgoskich mieszkań, z którego udało się zabrać 24 króliki.

W tym samym roku odbyła się także interwencja w Chojnicach u młodego mężczyzny, który mieszkał w jednym pokoju z całą rodziną i kilkunastoma królikami. Na miejscu również pojawiła się policja, gdyż wszyscy mieszkańcy okazali się być bardzo wulgarni i agresywni. Na szczęście dalszy pobyt zwierząt w tym miejscu nie zagrażał ich życiu, nie brakowało im jedzenia, wody, każdy królik miał osobną klatkę. Nie było konieczności ich odebrania, aczkolwiek warunki do mieszkania dla ludzi pozostawiały wiele do życzenia.

Kolejny rok – 2011 r. rozpoczął się zdecydowanie tragicznie. Po otrzymaniu informacji o sparaliżowanym króliku przetrzymywanym w ciemnej piwnicy, w której na każdym kroku rozsypana była trutka na szczury – Ola i Magda podjęły natychmiastowe działania. W poszukiwania osoby, która dopuściła się tak okrutnego czynu zaangażowani byli wszyscy – począwszy od mieszkańców wieżowca, w piwnicy którego znaleziono Małą, aż po policję i miejscowe media. Niestety Małej nie udało się uratować.

Rok 2011 obfitował także w interwencje przeprowadzane poza granicami województwa kujawsko-pomorskiego, jedną z nich była interwencja w Śremie. W mini zoo przetrzymywane były zwierzęta w bardzo złych warunkach – głównie świnki morskie i króliki. Udało się nawiązać współpracę z tamtejszym Urzędem Miasta, miejmy nadzieję, że nie będzie konieczności, aby pojawić się tam ponownie.

Rok 2012 od samego początku pokazał nam, że czeka nas wiele interwencyjnej pracy. W maju w ciągu kilku dni odbyły się dwie interwencje – jedna w znanym już miejscu – w bydgoskim wieżowcu, która zakończyła się odebraniem kolejnych królików i karą grzywny dla osoby, która przez dłuższy czas znęcała się nad nimi, a druga interwencja także pod Poznaniem, ale tym razem w miejscowości Kościan.

W bieżącym roku przeprowadziliśmy już kilka interwencji, w tym cztery bardzo ciężkie. Pierwsza z nich to interwencja w Olsztynie, z której przyjechało do nas 30 bardzo zaniedbanych królików. Większość z nich jest już w swoich nowych, stałych domach.

Następna odbyła się w marcu w Bydgoszczy i dotyczyła 10 królików, otrutych trutką na szczury. Dzięki szybkiej reakcji i podaniu odpowiednich leków, wszystkie króliki udało się uratować.

W lipcu odbyła się interwencja w Mosinie k. Poznania, gdzie udało nam się odebrać 7 królików w bardzo ciężkim stanie z zaawansowaną myxomatozą. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, wszystkie króliki przeżyły. Należą się tutaj szczególne podziękowania dla dr Mirosława Krawczyka, który walczył o ich życie i dziś sam nazywa je "cudem".

Jednak najcięższą dla nas interwencją było przejęcie w sierpniu ponad 50 królików z Częstochowy. Ich sprawa nadal jest w toku, jednak już teraz widać ogromną zmianę w ich wyglądzie, a przede wszystkim poprawę zdrowia.

 
Nasi partnerzy:
Konto Bankowe

Fundacja Azyl dla Królików
ul. Agrestowa 22, 87-100 Toruń

Przelewy krajowe:
PKO Bank Polski SA 72 1440 1387 0000 0000 1533 1348
(z dopiskiem w tytule przelewu: Darowizna dla Azylu dla Królików)

Przelewy z banków zagranicznych:
SWIFT: BPKOPLPW
IBAN: PL72 1440 1387 0000 0000 1533 1348

Adres Azylu

Fundacja "Azyl dla Królików"
ul. Agrestowa 22
87-100 Toruń
KRS: 0000447933
NIP: 8792669609

fundacja@azyl.torun.pl

Facebook

Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich

Z wielką radością informujemym że nasz wniosek o dotację w ramach Priorytetu 5. Wsparcie doraźne w Programie Rozwoju Organizacji Obywatelskich został pozytywnie oceniony przez Narodowy Instytut Wolności. Dzięki dotacji mogliśmy udzielić wsparcia większej ilości sponiewieranych i porzuconych przez ludzi królików.