Nasze motto: Zakochaj się w uszach po uszy !

Dom tymczasowy

Wszystkie zwierzęta, które trafiają pod naszą opiekę, znajdują swój kąt w Azylu. Jednak staramy się, aby Azyl był jedynie krótkim przystankiem na ich drodze ku adopcji. Po przebadaniu królika, udzieleniu mu niezbędnej pomocy weterynaryjnej i zabiegu kastracji/ sterylizacji, dążymy do tego, aby zwierzak jak najszybiej znalazł dom - stały lub tymczasowy.

Dom tymczasowy jest alternatywą dla Azylu – to prywatny dom, gdzie zwierzę przebywa do chwili adopcji. Wspólpraca z domami tymczasowymi stanowi podstawę funkcjonowania Azylu.
 
Do domu tymczasowego trafiają w pierwszej kolejności zwierzęta, które źle znoszą pobyt w Azylu lub potrzebują indywidualnej opieki.
 
Zapewniamy domom tymczasowym:
  • finansowanie kosztów związanych z opieką (wyżywienie, środki czystości);
  • niezbędne akcesoria (m.in. klatka, poidło);
  • opiekę weterynaryjną;
  • stały kontakt z pośrednikiem adopcyjnym, który pomoże w rozwianiu wszelkich wątpliwości i problemów.
Saphira i Sezamek

Jest to jedna z najtrudniejszych i wymagających największego zaangażowania form pomocy zwierzętom, dlatego decyzja musi być przemyślana i wymaga akceptacji wszystkich członków rodziny.

Bycie domem tymczasowym to nie tylko odpowiedzialność, ale i mnóstwo radości związanej z dzieleniem czasu i przestrzeni z królikiem. To także możliwość sprawdzenia, jak my dogadujemy się z królikiem i czy jest to zwierzę, które chcielibyśmy zatrzymać na stałe. Dom tymczasowy to także okazja do przetestowania, jak nasz królik dogada się z innym przedstawicielem tego samego gatunku - zdarza się, ze niektóre zwierzaki nie tolerują się nawzajem, wówczas może być to przeszkodą w adopcji. 

Wszystkich, którzy chcieliby prowadzić dom tymczasowy dla królików z Azylu, prosimy o wypełnienie ankiety dla Domów Tymczasowych i przesłanie jej na adres fundacja@azyl.torun.pl.
Nasi partnerzy:
Konto Bankowe

Fundacja Azyl dla Królików
ul. Agrestowa 22, 87-100 Toruń

Przelewy krajowe:
PKO Bank Polski SA 72 1440 1387 0000 0000 1533 1348
(z dopiskiem w tytule przelewu: Darowizna dla Azylu dla Królików)

Przelewy z banków zagranicznych:
SWIFT: BPKOPLPW
IBAN: PL72 1440 1387 0000 0000 1533 1348

Adres Azylu

Fundacja "Azyl dla Królików"
ul. Agrestowa 22
87-100 Toruń
KRS: 0000447933
NIP: 8792669609

fundacja@azyl.torun.pl

Facebook